Milí hudební přátelé,
rádi bychom Vám poděkovali za společné hudební prožitky v uplynulém roce a za všechna milá lidská setkání. Hudba je krásnou branou do vyšších dimenzí života a díky vedení Mojmíra Poláčka se jí můžeme společně, byť někdy jen na malou chvilku, dotknout. 
Dovolujeme si krátce shrnout, co se v letošním roce událo:  

V lednu 2019 ve Slušticích vznikl název našeho uskupení Viwa. Děkujeme Vendelínu Hókovi, který ho vymyslel a Veronice Šalamounové, bez které by se nic neodhlasovalo a neposunulo.
Od tohoto přelomového setkání proběhly ještě další tři víkendy s hudbou. V dubnu na Opatově, v květnu v Želichově a v říjnu v Příbrami.
Také prodloužené rodinné víkendy stály za to. Studánková slavnost u nové ručně vyhloubené Viwa studánky v lese byl nezapomenutelný zážitek, stejně jako podzimní slunce nad Svatou Horou v Příbrami a svatební Michnovy písně. Děkujeme Opatovským, Želichovským a Příbramským za skvělé zázemí.

V červnu se konal festival Waldorf100 na Vyšehradě, na kterém jsme poprvé na veřejnosti společně s Pištibandem koncertovali.
Letní pobyt rodin na Fořtu nás hudebně opět o kus posunul. Díky Martinovi Procházkovi má také Collegium pro arte antiqua, a s ním tedy i Viwa, nový web www.collegium.cz. V prosinci Viwa přispěla poprvé vystoupením rodičů a dětí ke kulturnímu programu vánočního jarmaku v Obci křesťanů.  

Děkujeme a přejeme všem hezké prožití vánočních dní a v novém roce hodně zdraví a radost ze zpěvu. Viwa la Musica 2020!