Z nemožnosti přivodit si v čase koronavirovém společný hudební prožitek vznikla tato malá přehlídka nejúspěšnějších domácích nahrávek Pištíků a jejich přátel připravených pro sváteční chvíle.

Se svou trochou do mlýna přispěchala do programu PištiTV i rodina Šalamounova (taťka nahrával). Normálně bydlí v Praze, ale před koronou jsou schovaní u babičky na Ostravici.

U Šalamounů hraje na flétnu vlastně jenom máma Veronika. Protože je to nástroj lehký, dala vyučit svoje Šalamouňata na trochu onačejší nástroje.

Nejstarší Adam hraje na kytaru, Alžběta na housle a nejmladší předškolák David taky na housle.

Anička Veškrnová pořídila již s předstihem pro slibovaný školní videokoncert vzorovou nahrávku skladby A la Nanita Nana.

Někdejší členka pištivého souboru Souflé a dnes studentka cembala na Janáčkově akademii múzických umění Lucie Krajčírovičová zaslala vydařený vánoční videopozdrav ze své půlroční stáže v Amsterdamu.

Frobergerova Allemanda v podání Lcie Kračírovičové
Richardsonovu Galliardu hrajeopět Lucie Krajčírovičová
Stejná interpretaka hraje Picchiho Ballo

Na poslední chvíli před opětovným uzavřením školy se podařilo Pištibandu se sólistkou Aničkou Veškrnovou nahrát líbeznou barokní vánoční písničky Chtíc aby spal Adama Michmy z Otradovic.

Adélka Sobotková přispěchala s domácí nahrávkou oblíbené Tiché noci.

Anička Veškrnová pořídila již s předstihem pro slibovaný školní videokoncert vzorovou nahrávku skladby A la Nanita Nana.