V červnu 2021 jsme se sešli za naprosto nestandardních podmínek – vůbec nám totiž nepršelo, což na našich akcích není úplně obvyklé:-) Naopak nám celý víkend svítilo nad hlavami slunce tak intenzivně, že jsme se rádi schovali do stínu lesa a užili si blízkého lomu na koupání.

V komorním počtu jsme se věnovali především dětem a jejich hře, sešlo se tentokrát velmi šikovné smyčcové trio malých slečen, flétnovou sekci zachraňovala slečna Julie. Malí muzikanti si procvičili vše od Zajíčků sedících v jamce, přes několik kánonů až po Svatojánské písničky. Něco z toho pak v neděli ukázali v hradní kapli.

To nejzábavnější pro děti ovšem bylo venku. S novou hlídačkou si zahrály spoustu her a celé sobotní odpoledne jsme pak všichni strávili na kopci za domem. Plavci se svlažili v lomu, skokani skákali do hlubokých vod z třímetrové výšky, v suchých pauzách jsme vyráběli poiky a pletli náramky. Upekli jsme si buřty, Svatojánská bojovka pak děti zavedla až k rybníkům a zpátky, kde na závěr jako poklad pod zlatým kapradím našli všichni sladkou mňamku a plovoucí svíčky. Ti nejodvážnější pak přespali na hradě.

z hradní věže

I přes obrovskou rozdílnost v hudebních úrovních si dospěláci po večerech zvládli něco zahrát i zazpívat a nacvičené pak v neděli přednést v kapli před oltářem. I my jsme si užili vodu v lomu, jedna z dam hned první večer odhodila v koupáníchtivé náladě intimní kus oděvu tak daleko, že jej už nenašla. Naštěstí se podařilo druhý den a šťastné manželství tak nebylo ohroženo:-) A úplně nakonec došlo vlastně i na ty pověstné polonahé muže přeskakující hořící vatry…. tedy aspoň v takové moderní verzi, kdy při našem odjezdu, si místní polonazí muži s pivkem v ruce začali grilovat nad ohništěm žebírka.