Esterka si tentokrát nevzala housle a přidala se k nám cinkáním

Na začátku dubna (8. – 10. 4. 2022) se nás hrstka uschopněných, jarmarečně nezatížených, setkala v ašrámu ve Žďárci u Skutče. Hlavním tématem našeho snažení byly tentokráte středověké skladby, které pár z nás (no dobře, hlavně Jana) bude potřebovat pro uspořádání rytířské slavnosti v šesté třídě. Pan Poláček oprášil sešitek Starodávné skládanie a po mnoha hodinách poctivého studia dobových pramenů a nových náhledů na historickou hudbu tak vznikl doplněk s novými harmonizacemi, orffaty apod. Skladby jsme v rychlém tempu projeli a protože se nám vlastně docela líbí, pravděpodobně se k nim ještě vrátíme. Možná už letos na Fořtu.

Další polonovinkou byla zkompletovaná Michnova Loutna Česká. Na to si mnozí z nás již dlouho dělali zálusk a konečně jsme byli alespoň částečně uspokojeni – nestihli jsme totiž přehrát všechno a tak se těšíme na příště.

při snídani

V ašrámu jsme se setkali již podruhé, pokaždé nám tam skvěle vařili a my si užívali luxusu plné penze. Trochu zbytečně jsme se možná mačkali ve velkém sále, neboť jsme nevěděli, že v patře nad námi je úplně prázdný hostinský pokoj. Nedělní náhodná prohlídka druhého patra nám tak odhalila další ohromné možnosti tohoto místa. Z teplého (někdy až moc) pokojíčku jsme sledovali rozmary počasí venku, kdy se v rychlém sledu střídaly kroupy se sluncem a přicházející mračna dodávala našemu hudebnímu snažení dramatické kulisy.

Již za měsíc se tu rádi setkáme znovu, tentokrát s dětmi při Slavnosti otvírání studánek .

komorní sestava
dohánění domácích úkolů z doby před půl rokem:-)
Esinka tentokát spala ve Slamáku, abyhom ji nerušili, ale odvezla si odtamtud pěknou rýmu
díky poctivému topení a panu Poláčkovi, který nás nešetřil, jsme se většinu času dost potili