22. – 29. července 2023

Kluci, co byste tak řekli o té dovolené na Šumavě?

Jára: “No, řekl bych, že tam bylo málo pozounů.” Míra: “Járo! Nech toho! A kde že? Jo tááám! Tam, jak byla ta dobrá voda? Tak to bych řekl, že to jméno tomu fakt sedí, v Dobré vodě byla fakt dobrá voda.” Jára: “A ty výlety byly dost dobrý. No a když jsme nevýletovali, tak jsme hráli dost dobrou hudbu, ehm, dost dobře.”

O Domu sv. Vintíře a o skleněném oltáři slyšeli někteří z nás již mnohokrát. Jak je to tam skvělé, jak je paní domácí úžasná, to místo jak je nádherné atd. Prakticky se o tom mluvilo jen v superlativech. Takže nešlo odolat a jeden prázdninový týden jsme se tam pod křídly VIWA sešli, abychom si společně zamuzicírovali a objevili kousek Šumavy.

Troufám si napsat, že místo dostálo své pověsti. Poutní dům je vskutku příjemným zázemím pro všechny naše potřeby. Ráno a večer jsme měli sousedící kostel plně k dispozici jen pro sebe a pomyslnou korunu tomu dodával pramen vynikající léčivé vody. Ve studánce jsme mohli kdykoliv v panujícím parném létě napojit naše vyschlá hrdla.

Dopoledne jsme věnovali cvičení v hudebním umění, odpoledne jsme se rozjeli do výletních destinací. Paní Černá naplánovala na každý den zajímavý výlet, kdo chtěl se přidal, případně někteří využili soukromějších tras. Podívali jsme se např. do Kašperských hor za dávnou známou Ánandí Barfussovou , v Anínské sklárně jsme si vyfoukali vlastní skleničku nebo jsme se prošli k Prášilskému jezeru.

Naše hudební snažení mělo tentokrát docela konkrétní cíl v pátečním koncert na Tanaberku. Program byl povinně barokní, takže jsme vybírali nejhezčí kousky z našeho tradičního repertoáru. Ne všechno se nám hned dařilo, některé obtížnější skladby jsme raději nechali na příště, ale i tak jsme sestavili dohromady hodinový program. Zkoušku jsme si dali i v nádherném prostoru kostela sv. Vintíře, před skleněným oltářem.

V pokoncertové euforii nejvyšší vedení (pan Poláček a Andrea Černá) zabukovalo termín na příští rok, takže se těšíme na další setkání na Šumavě. Možná opět i s návštěvou na Tanaberku.