Pištiband byl v letech 2014 – 2021 vlajkovým souborem Pištiklubu. Sdružuje aktuálně hráčsky nejvyspělejší instrumentalisty tohoto ansámblu.
Scházel se na pravidelných zkouškách jednou týdně v Základní umělecké škole Pavla Křížkovského v Brně – Komíně, kam chodí někteří členové souboru též do individuálních hodin nástrojové hry. Jeho repertoár zahrnuje prakticky všechna hudební slohová období.

Jednotlivé hráče pojí nejen nástrojové partnerství, ale i kamarádství, které se vytvořilo během řady nejrůznějších aktivit. Nepatří mezi ně jen koncerty a veřejná vystupování, ale také společné pobyty na zajímavých místech propojující hudbu s pohybem v přírodě nebo návštěvou pamětihodností.

Přes poměrně značné časové vytížení hráčů i vedoucího souboru se daří čas od času – kromě vysloveně koncertních událostí – uspořádat i nějaký pobytový výjezd s hudbou. Studování nebo pilování repertoáru se prokládá výlety, sportováním nebo návštěvou kulturně či jinak zajímavých míst.

Nejoblíbenějším místem posledních let je bezesporu Červená Lhota, kde členové trávili vždy poslední týdny prázdnin při veřejném vyhrávání pod zámeckou lipou v kombinaci s pilováním repertoáru, koupáním, vyjížďkami na kole, hraním softbalu, badmintonu či společenských her nebo jinými kratochvílemi.

Protože jednotliví členové za sedm let existence Pištibandu nejen vyrostli, ale i jako hudebníci vyzráli ke změně nástrojů, přerodil se v roce 2021 Pištiband na Studentskou harmonii.