Pištitábor Červená Lhota 2019

Pištitábor Červená Lhota 2019

Datum konání

27/08/2019 - 01/09/2019    
Celý den

Místo

Červená Lhota
Červená Lhota 1, Deštná, 378 21

Typ události

Páté prázdninové setkání Pištibandu naplněné vyhráváním, výlety po svých i na kole, koupáním, dováděním, hrami a kamarádským sdílením, které lze zažít jen o prázdninách.

To vše v malebné krajině a bezprostřední blízkosti pohádkové Červené Lhoty.

27. srpna – 1. září 2018

Deštná u Jindřichova Hradce

Náplní je praktické využití hudebních dovedností dětí při hře a zpěvu v souboru a nabídnutí výsledků společné zkouškové práce veřejnosti formou každodenních veřejných produkcí na zámku Červená Lhota.

Současně Pištitábor navazuje na dlouhodobé snažení Collegia – pomoci probudit u mladých lidí trvalejší lnutí k umění prostřednictvím společných prožitků v kamarádské partě.

Letošní pobyt v Deštné je oproti předchozím letům zkrácený na polovinu. Soustředíme se tedy především na každodenní vyhrávání na zámku,obvyklé koupání s hraním softbalu na přilehlé louce.

Zahájení

Úterý 21. srpna 2019 v 11 hodin v Deštné

Netradiční čas zahájení je veden snahou vyrazit kvůli omezenému času ještě v úterý k hraní na zámku.

Ukončení

Neděle 1. září 2019 v 16 hodin v Deštné

Rámcový program

  • každodenní 1,5 hodiny hudební domácí příprava
  • každodenní 2 hodiny vyhrávání v exteriérech zámku Červená Lhota
  • společné zásobování a příprava všech pokrmů a pití
  • koupání a dovádění v okolí Deštné a Červené Lhoty

Ubytování: ve vlastních stanech a spacích pytlech na nádvoří a na zahradě fary v Deštné – Kostelní ulice 1 (v případě nepříznivého počasí i uvnitř fary)

Stravování: 3 x denně vlastnoručně připraveným jídlem a pitím

Studený oběd v příjezdový den prosím vezměte ssebou! Ihned po postavení stanů vyrážíme ku hře na zámek.

S sebou: stan (spíše menší – bude sloužit pouze k noclehu, doporučujeme dopředu domluvit a v odakazované tabulce zapsat spací dvojice – trojice), karimatka nebo jiná podložka pro nocleh ve stanu, spací pytel, sportovní oblečení s možností ušpinění, mírně sváteční oděv a obuv pro veřejné vystoupení (šatečky či jiný nezmačkanýa neušpiněný reprezentativní oděv na každodenní vystupovaní; hudebníci se převlečou misto spoceného trika po jízdě na kole) s variantou chladnějšího počasí sandály, tenisky, pevné boty do terénu, přezůvky, pláštěnka, láhev na pití, plavky, hudební nástroje, notové materiály Pištibandu z předchozích setkání a repertoir školního roku, zápisník, psací a kreslící potřeby, slušný kapesní nůž, škrabka na brambory, nejnutnější osobní potřeby pro pobyt venku i uvnitř, baterka, pištíky, jízdní kolo a helma, malý batůžek, kdo potřebuje čepici proti slunci a sluneční brýle, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, pokud někdo má tak badmintonové rakety s míčkem, nějakou skladnou, ale zábavnou společenskou hru pro čas deště

Školní kostýmy na Hradozámeckou noc pro dámy (letos jen kvůli nám až 31.8.!) přivezeme opět hromadně s sebou, zkompletujeme na místě. Prosím pány o obstarání příslušných halen a slušivých kalhot,aby dámám nedělali ostudu! Lampičky na pulty a čelovky více než potřeba!

Mobilní telefony mladýchdam a pánů, pokud je potřebují mít nezbytně s sebou, budou po celou dobu pobytu uloženy v “hovorně”, která bude přístupna po společné domluvě v podvečerních hodinách.

Doprava: individuální; doporučujeme dohodnout cestu jedním autem pro více dětí (pro odvoz kol z Brna nabízíme 7 míst v mém krytém přívěsném vozíku)

Co to stojí: 1700 korun – cena zahrnuje ubytování, stravování, dopravu v místě, zapůjčení kostýmů, notové materiály a režijní náklady vedení a pomocníků.

Vede: Mojmír Poláček

Logistická pomoc a dohled nad vedením: Iva Dadáková


Závazně se přihlašujte a skupiny do stanů tvořte pomocí otevřeného formuláře.