Na konci ledna 2023 jsme se v nevelkém počtu nejzdravějších jedinců sešli v milované Sluštické školce.

Hned v pátek večer ještě skočila hrstka přespolních obhlédnout místní volební místnost, abychom se následně mohli v klidu plně soustředit jen na hudbu. V přísně vyváženém poměru zpěvu a instrumentální hry jsme se věnovali Vánočním barokním kancionálům, Merulovým canzonům i relativní novince Scheinovým suitám. (Těm se budeme věnovat i příště, doporučuji tedy zkouknout domácí úkoly.)

V sobotu v podvečer jsme oprášili tradici poslechových seminářů, kteroužto jsme dotáhli k dokonalosti tím, že každý (skoro povinně) něco předvedl. Manželé Lahváčkovi nás obšťastnili Puerlovými třemi tanci; svůj příspěvek dodaly tři grácie Alena, Martina a Monika; ohnivým brazilským tancem z flautoškoly přispěla Andrey; Vendelín exceloval v několika Mozartových kuželkových duetech s Janou a závěr patřil Terce a “baroknímu popíku” od Benedetta Marcella.

Takto komponovaný sobotní večer jsme na závěr všichni pozitivně zhodnotili (shodli jsme se na tom, že je to snesitelná míra stresu v přátelském prostředí) a tudíž jej hodláme zachovat do příštích setkání.

Příští setkání je již za měsíc, opět ve Slušticích.